تشخیص کلاهبرداری

تشخیص کلاهبرداری در فرایند احراز هویت دیجیتال (Anti Spoofing Service)

فناوری دیجیتال همچنان در حال توسعه است و کیفیت زندگی بهتری را برای ما فراهم می‌کند. یکی از این فناوری‌ها، قابلیت تشخیص کلاهبرداری و زنده بودن شخص در حال احراز هویت است که عموماً در فناوری اسکن بایومتریک یافت می‌شود. هدف از پیاده‌سازی این فناوری، جلوگیری از سرقت هویت مشتریان است که با توجه به این قابلیت، فناوری تشخیص کلاهبرداری به بخشی جدایی‌ناپذیر از فرآیند احراز هویت تبدیل شده است.

نقش فناوری تشخیص کلاهبرداری چیست؟ و چگونه بر فرآیند احراز هویت افراد تأثیر می‌گذارد؟ برای پاسخ به این سؤالات در ادامه‌ این مقاله با ویداوریفای همراه باشید.

فناوری تشخیص کلاهبرداری (Anti Spoofing) و زنده بودن (Liveness) چیست؟

موارد جرایم سایبری در سال‌های اخیر افزایش یافته است. سرقت اطلاعات هویتی اغلب در ارتباط با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی شنیده می‌شود. افراد متقلب دائماً به دنبال راه‌هایی برای دسترسی به هویت افراد و در نتیجه کلاهبرداری و اخاذی از آنها هستند. در نتیجه‌ی این روند، کسب و کارها به یک سیستم امنیتی نیاز دارند که بتوانند به طور موثر از داده‌های هویتی مشتریان خود محافظت کنند. اینجاست که نقش فناوری تشخیص کلاهبرداری ظاهر می‌شود. این فرایند ضد کلاه‌برداری شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌های فنی برای مقابله با حملات سایبری است که در آن انواع حملات قابل انجام به سامانه‌​های تشخیص پارامتر بایومتریک از قبیل قالب اثر انگشت، Print Attack، Replay Attack، 3D Mask Attack و … تشخیص داده می​‌شود. با استفاده از فرایند تشخیص کلاهبرداری و زنده بودن، می‌​توان سطح بالایی از امنیت را بر اساس الگوریتم​‌های فوق پیشرفته هوش مصنوعی تضمین نمود و محافظت بهتری از هویت مشتریان ارائه کرد.

فناوری تشخیص کلاهبرداری در پارامترهای بایومتریک مانند چهره و اثر انگشت موارد زیر را بررسی می​‌کند:

  • سامانه تشخیص پارامترهای بایومتریک به چه میزان قدرت تشخیص واقعی بودن پارامتر بایومتریک مثل چهره، اثر انگشت یا غیره را دارد.
  • آیا فرایند ضبط از پارامتر بایومتریک به صورت زنده (Live) در محل ضبط ویدئو/تصویر سلفی صورت گرفته است.
  • و در نهایت اطمینان یافته که کاربر، درخواست بررسی پارامتر بایومتریک خود را با آگاهی کامل داده است و فرد دیگری قصد سوءاستفاده از وی را ندارد (اطمینان از آگاهی)

سرویس احراز هویت دیجیتال ویدا با طراحی الگوریتم تشخیص کلاهبرداری مبتنی بر الگوریتم‌های یادگیری عمیق جلوی سوء استفاده از اسناد هویتی افراد را می‌​گیرد و بر این اساس نسبت به سایر رقبا، در رتبه بالاتری قرار می‌گیرد. سرویس ویدا با دقت قابل توجهی می‌تواند انواع حملات قابل انجام به سامانه‌های تشخیص چهره از قبیلPrint Attack،Replay Attack ،3D Mask Attack  و غیره را تشخیص دهد.

درخواست مشاوره