سرویس احراز هویت دیجیتال ویدا

در جامعه کنونی ایران عزیز و با توجه به گسترش خدمات دیجیتالی بر بستر اینترنت، روز به روز نیاز به ارائه خدمات آنلاین برای کسب و کارها بیش از گذشته احساس می​‌شود؛ با این حال بارها برای همگی ما پیش آمده است که برای دریافت ساده‌​ترین خدمات از شرکت​‌های کوچک خصوصی تا سازمان​‌ها و ادارات بزرگ دولتی یا مجبور به حضور فیزیکی در آن مرکز و اتلاف زمان قابل توجه برای اثبات هویت​‌مان شده‌​ایم و یا اگر آن شرکت یا سازمان در جهت تکریم ارباب رجوع قدم برداشته و مقارن با شیوع بیماری واگیردار کرونا بخشی از فرایند را آنلاین کرده باشد به دلیل عدم بهره​‌مندی آن سازمان از دانش و تکنولوژی روز دنیا، می‌​بایست مدت زمان قابل توجهی منتظر احراز هویت و یا ثبت اطلاعات هویتی در سامانه‌های آن سازمان باشیم در حدی که ممکن است بعضا عطای انجام فرایند به صورت آنلاین را به لقایش ببخشیم. سرویس احراز هویت در لحظه ویدا به منظور پاسخگویی دقیق و هوشمند به این نیاز ایجاد شده است.

ویدا سرویس احراز هویت هوشمند تحت وب ابری (SaaS) است که مبتنی بر پارامتر بایومتریک چهره پیاده‌سازی شده است. با استفاده از سرویس‌ احراز هویت هوشمند ویدا، می​‌توان فرایند احراز هویت کاربران را به صورت غیرحضوری، هوشمند، تمام خودکار، برخط و از طریق تشخیص بسیار دقیق چهره و گفتار مورد تأیید (Verified) قرار داده و آن را با کمک الگوریتم‌​های پیشرفته ضد کلاهبرداری (Anti Spoofing) ایمن نمود؛ همچنین با استفاده از راهکارهای کارآمدی که تعبیه شده است اطمینان یافته که کاربر، درخواست احراز هویت خود را با آگاهی کامل ارائه کرده است و فرد دیگری قصد سوءاستفاده از وی را ندارد.

دقت و سرعت بالای سرویس ویدا باعث شده است که قابلیت تشخیص چهره و تطابق آن نسبت به تغییرات ظاهری رخ داده در چهره (از قبیل افزایش سن، استفاده از عینک، ریش، تغییرات موقت ظاهری مانند آرایش و …) مقاوم باشد.

فرایند انجام کار در سرویس احراز هویت دیجیتال مبتنی بر ویدئو ویدا به این صورت است که ابتدا با استفاده از الگوریتم‌​های هوش مصنوعی چهره فرد شناسایی شده و سپس تصویر چهره با تصویر مرجع (مانند تصویر کارت ملی در ثبت احوال) مطابقت داده می شود. نکته حائز اهمیت در این گام بررسی عدم سوء استفاده از اطلاعات افراد و جعل هویت است. بدین منظور راهکار اختصاصی برای این سرویس طراحی شده است که با استفاده از الگوریتم​‌های پیشرفته حوزه هوش مصنوعی جلوی سوء استفاده کلاهبرداران در این زمینه گرفته می‌​شود. همچنین این سرویس بررسی می‌​کند که آیا کاربر، خود اطلاعات هویتی​اش را وارد کرده است یا فرد دیگری با سوء استفاده از اطلاعات هویتی وی اقدام به ثبت نام در شرکت یا سازمان مربوطه کرده است. به طور خلاصه سرویس تایید هویت مبتنی بر ویدئو ویدا (Video Selfie Verification Service) شامل ویژگی​‌های زیر است:

  • تطبیق چهره موجود در ویدئو سلفی و چهره موجود در تصویر سند هویتی (کارت ملی، پاسپورت، شناسنامه، گواهینامه و ….)
  • تشخیص زنده بودن ویدئو (Liveness Detection)
  • جلوگیری از سرقت هویت با استفاده از به‌روزترین الگوریتم‌های Anti Spoofing
  • استفاده از کپچای حرکتی مانند تشخیص جهت حرکت (Movement Detection)
  • تشخیص گفتار (Speech Detection)
درخواست مشاوره

ویژگی‌های سرویس احراز هویت دیجیتال ویدا

بهبود تجربه مشتری

دیگر نیازی به حضور فیزیکی برای احراز هویت وجود ندارد، دیجیتالی شدن این فرآیند تجربه کاربران را لذت‌بخش‌تر میکند و آنها را به کسب و کار شما وفادارتر خواهد ساخت. احراز هویت دیجیتال نرخ تبدیل مشتریان شما را نیز به صورت قابل توجهی بهبود می‌بخشد

امنیت بالا و جلوگیری از تقلب

احراز هویت دیجیتال مبتنی بر چهره، از تقلب و کلاهبرداری جلوگیری می​‌کند و به دلیل استقرار بر بستر ابری و همچنین رمزنگاری پیشرفته، امنیت کاملی برای اطلاعات شما و کاربران به وجود می‌​آورد

کاهش هزینه عملیاتی

به دلیل آنکه سرویس احراز هویت دیجیتال ویدا مستقل از عامل انسانی است بنابراین هزینه‌های عملیاتی مرتبط با نیروی انسانی به صفر خواهد رسید و کاهش قابل توجهی در هزینه​‌ها خواهیم داشت.

سوالات متداول

احراز هویت دیجیتال تصویری در چه صنایعی کاربرد دارد

احراز هویت دیجیتال تصویری در صنایع مختلفی مانند مالی و بانکداری، سرمایه گذاری آنلاین، صرافی های ارز دیجیتال، اپراتورهای تلفن همراه و ارتباطات و همچنین بورس و بیمه قابل استفاده است.

میزان دخالت انسان یا مرکز تماس در فرآیند احراز هویت دیجیتال تصویری چقدر است؟

استفاده از نیروی انسانی و مرکز تماس در سیستم احراز هویت ویدا به صفر رسیده است و این سرویس کاملا مستقل از مرکز تماس عمل می کند.

آیا احراز هویت تصویری دیجیتال قانونی است؟

بله، سیستم های احراز هویت غیر حضوری و دیجیتال در ایران به صورت قانونی و با مجوزهای لازم در حال فعالیت هستند و ویدا هم با در اختیار داشتن مجوزهای لازم در حال فعالیت با شرکت های دولتی و غیر دولتی است