سرویس تبدیل تصویر به متن (OCR) ویدا

OCR سرنام عبارت Optical Character Recognition است که به فناوری استخراج متن از تصویر اطلاق می‌​شود. این فناوری با کمک الگوریتم​‌های هوش مصنوعی تصویر را به عنوان ورودی دریافت کرده و متون موجود در تصویر را به عنوان خروجی ارائه می​‌دهد. با استفاده از سرویس OCR ویدا می​‌توانید در کمترین زمان ممکن، نوع اسناد هویتی مانند کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه، عابر بانک، گواهینامه رانندگی و غیره را تشخیص داده و سپس متون آن اسناد را استخراج کنید بدون آنکه نیاز باشد مشتریان شما به صورت دستی اطلاعات هویتی یا مالی خود را در تارنمای مجموعه شما وارد کنند.

درخواست مشاوره

ویژگی‌های OCR ویدا

پشتیبانی با سریع‌ترین سرعت ممکن

امکان بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی چند لایه در سرویس OCR ویدا وجود دارد.

جلوگیری از کلاهبرداری

با استفاده از قابلیت تشخیص کلاهبرداری در سرویس OCR ویدا می‌​توانید از کلاهبرداری‌هایی مانند مونتاژ تصویر (به عنوان مثال الصاق تصویر فرد دیگری بر روی کارت ملی) جلوگیری کنید.

بهره‌مندی از امنیت پیشرفته

فناوری تایید بایومتریک به صورت کامل در برابر حملات مهندسی معکوس محافظت می‌شود.

سوالات متداول

درباره سرویس تبدیل تصویر به متن

1) فناوری OCR چیست؟

OCR که مخفف عبارت Optical Character Reader است، یک نوع تکنولوژی است که به شما این امکان را می‌دهد تا صفحات حاوی متنی که اسکن کنید و از فرمت عکس به متن تبدیل کنید. این یک تکنولوژی کاربردی در احراز هویت دیجیتال به شمار می رود

2) OCR چگونه کار می کند؟

تکنولوژی OCR و نرم‌افزارهایی که از آن استفاده می‌کنند، از نحوه کار مشخصی برخوردارند. نحوه کار به این صورت است که ابتدا تصاویری که دارای متن و نوشته خاصی هستند توسط دستگاه اسکنر و یا دوربین دیجیتال، اسکن شده و وارد رایانه می‌شوند. به این ترتیب، تصاویر مربوطه به عنوان یک فایل گرافیکی قابل استفاده خواهند بود. در مرحله بعد نرم افزار OCR کار اصلی خود را آغاز خواهد کرد. به این صورت که فایل تصویری مورد نظر را تبدیل به فایل متنی کرده و آن را در یکی از قالب‌های متنی در کامپیوتر ذخیره می‌کند.